KEVIN SPACEY’den Genç Sinemacılara ‘İlk Çekim’ Desteği!

On ...

Haber: Sinem Dinçer (CineMarkaj, Haziran 2013)

Başarılı oyuncu Kevin Spacey, Trigger Street Productions işbirliğiyle geçen yıldan bu yana Jameson First Shot adlı bir kısa film yarışması düzenliyor ve bu yarışmayla genç sinemacıların, film endüstrisine ilk adımlarını profesyonel bir yapım & oyuncu ekibiyle adım atmalarını sağlıyor.

Geçen yıl başlayan bu yarışmada, ödüle layık görülen filmlerde Kevin Spacey kendisi rol aldı. Bu yıl yarışmaya başvuran senaryo yazarı ve yönetmen adaylarının filmlerinde ise başrolde ünlü oyuncu Willem Dafoe’yu görüyoruz.

Bu yılın yarışma jürisinde Kevin Spacey’nin dışında ünlü oyuncu Willem Dafoe ve ilgili yapım şirketinden, aynı zamanda The Social Network’ün de ödüllü yapımcısı olan Dana Brunetti yer almaktaydı.

Yarışmaya şimdilik Güney Afrika, Rusya ve Amerika’dan (Kaliforniya hariç) başvurular kabul edilmekte.

Başvuruda aranan özelliklerden biri senaryonun ‘masalımsı’, ‘mizahi’ ya da ‘derinlikli bir öykü’den oluşması. Senaryoda maksimum 7 karakterin yer alması, bu karakterlerin 25 yaşın altında olmaması ve sayfa sayısının da 7’yi geçmemesi gerekmekte. Ayrıca abartılı şiddet sahneleri, alkollü araç kullanımı, aşırı alkol tüketimi ve uyuşturucu gibi unsurlar da senaryoda yer almaması gerekenler arasında.

Seçilen adaylara verilen ödül; ilk filmlerini Trigger Street Production desteğiyle çekme ve Hollywood yıldızı olan Kevin Spacey, Willem Dafoe gibi başarılı ve önemli aktörleri yönetme fırsatı olarak tasarlanmış. Bu bağlamda da 2012′de Spacey’den sonra, 2013′te Willem Dafoe’nun başrolde yer aldığı üç kısa film çekilmiş bile.

Bu yılın kısa filmlerinden biri olan “Love’s Routine”, sizler için CineMarkaj’da sayfalarında. İyi seyirler;)

Kaynak: http://www.jamesonfirstshot.com/

Comments are closed.